Kalorifer Petek Temizleme
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 96 17 - 0532 723 90 78

Kalorifer Petek Temizleme

Ana Sayfa > GENEL > Kalorifer Petek Temizleme

Kalorifer Petek Temizleme

Kalorifer Petek Temizleme Fiyatları

Kalorifer petek temizleme aslında kışın rahat etmemiz açısından her sene yaptırılması gereken uzmanlık isteyen işlemlerden biri olmaktadır. Çok kısa zaman içerisinde hayatımıza giren petekler ile etkili bir ısınmanın da sağlamış olduğu kolaylıklar yaşamaktayız. Eskiden kullandığımız sobalar ile bin bir zorlukla tek odayı ısıtarak yarı soğuk geçirdiğimiz kış ayları yerinde tek bir düğme ile evin bütün bölgesin de aynı derece de ısınmayı sağlayarak daha kolay bir hale geldi. Tabi ki bu etkili ve kolay ısınmanın uzun ömürlü olması için ihmal edilmeden yaptırılması gereken en önemli işlemlerden biri kalorifer ve petek temizleme işlemleri olmaktadır. Zamanla kullanımdan dolayı hem peteğin içerisinde bulunan suyun sertliğinden hem de sürekli değişen ısı ayarları ile önüne geçemediğiniz bakteri oluşumları peteğin sağlıklı bir şekilde ısınmasında engellerin ortaya çıkmasına neden olur.

Peteğe dokunduğunuz da etkili bir şekilde her yerin eşit ısınmadığını fark ediyorsanız ve ne kadar ayarını yükseltseniz de bir türlü peteğin ısınmaması gibi bir sorunla karşı karşıyaysanız o zaman kalorifer ve petek temizleme işlemini kombinin de zarar görmesine izin vermeden en kısa sürede yaptırmanız gerekir. En gerekli müdahaleyi yaparak peteğin hiçbir noktasına zarar vermeyen ustalarımızın kullanmış oldukları özel petek temizleme cihazları ve solüsyonları ile etkili bir biçimde yapılan işlemler de peteğiniz hiçbir şekilde hasar görmemektedir. Özellikle çalışır durumda olan petekleriniz de uygulanan bu işlemler ile peteğin çıkış noktalarına bağlanan cihazlar ile içeri gönderilen temizleyici solüsyonların devir daim yaparak her bölgeye ulaşması sağlanır. Bu sayede çok kısa bir zaman içerisinde bütün pisliğin suya karışmasını sağlayarak peteklere bağlamış olduğumuz cihazlar ile pis suyun çekilmesini sağlıyoruz. Bu kadar kolay ve sadece 1 saatinizi arayarak yaptırabileceğiniz kalorifer ve petek temizleme işlemi bir telefon yeterli olmaktadır.

Kalorifer ve petek temizleme gibi işlemlerin hem kombi hem de petek sağlığı için ihmal edilmeden yaptırılması gereken işlemlerin başında gelmektedir. Özellikle peteklerin içerisinde var olan temizlenmesi konusunda yaptırılan bu işlemler sayesinde peteğinizde nedenini bilmediğiniz bir şekilde oluşan problemleri karşısında çözümler getirerek rahat bir şekilde kullanıma devam etmeniz sağlanmaktadır. Özel olarak petek temizleme işleminde kullanılan bu cihazların ve kullanılan solüsyonların ithal edilmesi sonucunda peteğinizin kırılması yada yerinden sökülmesi gibi işlemler ile karşılaşmanıza gerek duyulmadan son derece etkili çözümler ile yapılan kalorifer ve petek temizleme işlemi sayesinde petekleriniz de ilk günkü kalitenin uzun yıllar devam ettirilmesini sağlamış olacaksınız.

Kalorifer petek temizleme işlemi her sene rutin bir şekilde yapılması gereken ve aksatılmaması gereken önemli bir konudur. Bir türlü zaman bulamadığımız için yaptırmayı aksattığınız bu işlem kışın bize birçok sıkıntılar doğurmaktadır. Özellikle ısıyı eşit bir miktarda dağıtmaması ve ısınma problemi yaşatarak can sıkıntılı bir süreç geçirmemizi sağlar. Fakat sadece 1 saatimizi ayırarak yaptıracağımız bu işlem hem etrafa zarar verilmeden hem de peteğiniz çalışır durumdayken yapılmaktadır. Kalorifer petek temizleme işlemi için özel olarak kullanılan solüsyonlar peteğin içine cihazlarla akıtılarak peteğin içinde devir daim yaptırılarak oluşan bütün kireç ve tortular yarım saat içinde temizlenmektedir. Sonrasında 15 dakikalık bir temizleme işlemiyle bütün çıkan pislikler peteğin içinden temizlenerek işleminiz tamamlanmış olur.