Kanalizasyon Yıkama
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Kanalizasyon Yıkama

Ana Sayfa > GENEL > Kanalizasyon Yıkama

Kanalizasyon Yıkama

Kanalizasyon Yıkama ve Kanal Temizleme

Kanalizasyon yıkama işleminin yapılmasına neden olan etken meydana gelen bir tıkanma durumu yada hattınızdan sürekli çıkan kötü kokulardır. Çok zor ve bir o kadar da zahmetli olan bu işlemlerin kalıcı olarak yapılması için sorunlu bölgelerin tespit edilmesi gerekir. Belki de işin en zor kısmı bu noktaları tespit etmekte. Kanalın içerisinde meydana gelen sorunu bulmak için yapılması gereken tek işlem kanalın içerisini görmek olduğu için bu noktada kanalın kırılmasına ihtiyaç duyulmaktaydı. Üstelik normal bir gider borusuna ulaşmak için yapılan kırma işleminde çok daha farklı olan bu işlem sadece bir gün boyunca bile sürebilir nitelikte olmaktadır. Kanal borusunu görene kadar yapılan kazma işlemin de sürekli dökülen sular ile suyun çıkıp çıkmadığı kontrol edilerek başlayan işlem de akmadığı tespit edildiğin de bir takım varsayımlardan yola çıkarak saatlerce yapılan boş denemeler de evinizin de mahvolmaması çok zor bir durum olmaktadır.

Bu işlemin saatlerce sürmesi de sizi bunaltan ayrı bir faktör olur. Fakat bunları artık yaşamadan kanalizasyon yıkama işlemine ihtiyaç duyulup duyulmadığının tespiti son teknolojik cihazlar sayesinde çok kolay. Kullanılan noktasal tespit özelliğine sahip detektörler ile kanalın yüzeyinden başlayarak evinizde bulunan hatta kadar belli bir mesafe de uygulanan bu işlemler de cihazların vermiş olduğu sinyallerden yola çıkarak noktasal olarak belirlenen bölgelerin gerektiği şekilde eski düzenine kavuşması için yapılan kanalizasyon temizleme işlemi aynı şekilde kanal dan içeri kalın kalın hortumlar sayesinde yapılmaktadır. Bu hortumların tıkanıklık açıcı etkisi ile hiçbir bölgeyi kırmadan sağlamış olduğu etki belki de işlemlerimizin bu kadar tercih edilmesinde en büyük etken olmaktadır. Eski yöntemler ile gerçekten zor olan bu tarz kanalizasyon temizleme işlemlerin de bir de kırılmalar ile uğraşmak istemiyorsanız o zaman bizleri gönül rahatlığıyla arayabilirsiniz.

Kanalizasyon yıkama gibi durumlarda tıkanmanın oluşumuna neden olan etkenlerden biri kanalı zemininde oluşan çökme yada kırılma gibi durumlar olmaktadır. Uzun yıllar kullanılan gider borularında meydana gelen bu etkilerin hem bakımsızlıktan hem de sürekli yaşanan sorunlar ile kırılacak noktaya gelmesi sorunun ciddi boyutlarda olduğunu göstermektedir. Oluşan bu sorunların giderilmesini sağlamak için de sıradan yöntemler yerinde son teknolojik ürünler ile hizmet veren firmamızı aramanız çözüm aşamasında çok daha iyi sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Meydana gelen tıkanıklığın giderilmesi konusunda içi tespit edilmesi aşamasında kullanılan detektörler ile kanalın kırılmadan yüzeyinden yapılan tespitler sayesinde belirlenen noktalardan içeri girilerek yapılan kanalizasyon temizleme işlemleri çok daha kalıcı işlemlere neden olmaktadır.

Kanalizasyon yıkama ve kanal yıkama işlemi diğer tıkanıklar arasında en zor uğraştırıcı olan bir işlemdir. Çünkü kanalda oluşabilen bir sorun basit bir sorun değil aksine çok ciddi sorunlardır. Bu yüzden kanal tıkanıklıklarının oluştuğu durumda hemen müdahale edilmesi gerekmektedir. Tabi ki bu işlem sırasında da müdahale edebilecek firma uzman cihazlarla işlem yapan bir tesisatçı olmasıdır. Kanal açma işlemi sırasında kullanılan özel görüntüleme yöntemine sahip cihazlar eşliğinde hiçbir şekilde kırılma yada herhangi ekstra bir tadilat gibi durum oluşturulmadan kanalda oluşan sorun tespit edilmektedir. Sonrasında da detektörler sayesinde tıkanıklığın yada başka bir sorun varsa nokta tespit yöntemiyle bulunarak tıkalı kanal açma işleminde soruna uygun en iyi ve doğru çözümler kalıcılık ve güvenirlilik esas alınarak çözümlenmektedir.