Petek Yıkama
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Petek Yıkama

Ana Sayfa > GENEL > Petek Yıkama

Petek Yıkama

Petek Yıkama Fiyatları

Petek yıkama işlemi genel bir temizlik için yapılması gereken işlemlerdir. Normal şartlar altında peteğin içerisinde bulunan pis suyun boşaltılarak petek yıkama cihazlarının bağlanan musluk yardımı ile petek, tesisat borusu yani ulaşılabilecek her noktaya tazyikli su verilerek tüm noktalar da biriken maddelerin temizlenme işlemidir. Eski yöntemler ile yapılan bu tarz bir temizleme sırasında cihaz kullanımı olmadığı için petekleri bin bir zahmetle yerinden söküp suyu bolca dökülecek boş bir alana taşıyarak üzerinden döktüğümüz sular ile ne kadar etkili olduğunu bilmeden yapıyorduk. Bunun için bir de ödenen paralar bence çöpe atılmış olarak görülmelidir. Peteğin içerisinde biriken toz ve pislik artıklarını bu şekilde temizlemek imkansızdır. Boş yere sarf edilen bir emek ve sorundan başka bir şey olmaz.

Sadece petek değil tesisat borularına da ulaşan pislikleri yerinden bırakarak bu zamana kadar yapılan yarım temizlemeye petek yıkama ile son vermek mümkün. Özel olarak üretilen cihazlar ile yapılan bu işlem de peteğin hiçbir noktasına zarar verilmeden hatta yerinden çıkarılma ihtiyacı doğmadan cihazların sağladığı yönlendirme ile rahat bir biçimde yapılır. Petek yıkama işlemi 1 saat kadar devam ettirilir. Hem peteğin hem de tesisat borularının her noktasına ulaşan bu tazyikli akışıyla tüm pisliğin suyun içerisine karışmasını sağlar. Temizleme işlemi bittikten sonra içeriye verilen suyun tamamı dışarı alınır ve verilen temiz su sonrasında kombinizin ayarları da gözden geçirilerek tekrar kullanıma hazır bir hale getirilir. Bu şekilde yapılan temizlem işleminin ardından petekleriniz de bu zamana kadar oluşan tüm sorunlarına güle güle demiş olursunuz. Unutmayın sağlıklı petekler petek petek bakımı ile mümkün olur. Bunlar arasında petek yıkama da en baş sırada yer alır.

Petek yıkama bildiğiniz gibi peteği yerinden söküp eğer banyonuz büyükse banyoda yoksa başka bir bölgede hortumla yıkamak değildir. Hala birçok tesisatçı daha doğrusu küçük bir nalbur dükkanı olan ara mahalle ustalarının uyguladığı bu işlemler bizim de kendi yapmış olduğumuz şekildedir. Peteği yerinden sökmek sonra tekrar olduğu gibi yerleştirmeye çalışmak ve bunu yapmak için öncelikle boşaltılması gereken pis su için kova kova suyu dışarı taşımak oldukça zahmetli bir işlem gibi gözüküyor değil mi. Oysa petek yıkama bu kadar zor değil ki. Petek temizleme cihazları için üretilen makinaları kullanan firmamız da bu ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz. Petek yıkama yapılması için peteklerinizi bu işlem için hazırlamamız gerekiyor. İçeride suyun cihazlar ile dışarı alırken kovalarla taşımaya gerek kalmıyor. Cihazlar ile çok basit bir yöntemle dışarı alınıyor ve artık yıkama sürecine geçiliyor.

Petek yıkama işleminin nedeni peteğin ısısının dışarı verilmesini engelleyen maddelerden kurtarmaktır. Bu maddelerin yoğun bir şekilde etkilemesi peteği bozar ve daha yüksek masraflara neden olur. Cihazları peteklerin su girişinin sağlandığı bölgelere takılması ile içeri verilmeye başlanan tazyikli sular sayesinde şiddetli bir temizleme etkisi içeri de yaşanmaya başlar. Zarar verici bir etkisi olmayan bu işlemlerin aksine yaşadığınız tüm sorunlardan bir işlem ile kurtulmanızı sağlayacaktır. Her zaman dediğimiz gibi sadece petek yıkama değil aynı anda kombiyi de temizlemek gerekir ki su devir daim yaptığında pis kalan noktalardan temiz olan yerlere aynı maddeler tekrar bulaşmasın bunun için de komple yapılan bakım ile petekleriniz artık sağlıklı kullanım ile hazır olmaktadır. Bu hazırlığı bu kadar kolay elde etmek için de bizleri hemen arayın. Havaların soğuk olduğu şu günler de daha fazla üşümeyin..