Pimaş Açma
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Pimaş Açma

Ana Sayfa > GENEL > Pimaş Açma

Pimaş Açma

Pimaş Açma Kırmadan Robotla

Pimaş açma yapılırken mutlaka kanalların kontrol edilmesi gerekir. Kanal ile gider boruları arasında geçişi sağlayan bu önemli hatta tıkanıklık tespiti yapmak bir usta için en zor iştir. Kimi ustaların yarıda bıraktığı, kimilerinin de günlerce süren uğraşlar sonucunda sonuçlandırdınız pimaş açma işleminin bu denli zor olmasının nedeni hattın uzunluğudur. Eski yöntemler de ulaşılabilen boru seviyesinin sınırlı kalması bu tıkanmanın onarılmasını geciktiriyordu. Yapılan işlemler ise sadece geçici bir çözüm içeriyordu. Pimaş tıkanmalarının oluşmasın da en çok saptadığımız sorun sürekli geçişin söz konusu olması sırasında kireç tutan bölgeler de kalan madde miktarının artması ile zamanla geçişin yavaşlatma durumudur. Boru da oluşan kireçlenme önemsenmesi gereken bir durumdur.Bunu deneye bilirsiniz yada reklamlarda da gördüğümüz kireç tutmuş hortumların en ufak bir darbe ile kırılması kolay bir hal alıyor.

Kireç oluşumu olmamış bir hattın ise daha dayanıklı yapısıysa ihtiyacımız olan o halde yağlı atıkları giderden daha fazla atmayacağınız. Boru içerisin de kireç oluşumunun tek nedeni biriken yağ artıklarıdır. Pimaş açma işlemi yapılırken dikkat ettiğimiz bu önemli ayrıntı tespit edilirse tıkanıklık açıldıktan sonra robotlar ile verdiğimiz basınçlı su ile tüm kireçlenme ve yağlanmanın giderilmesi sağlanır. Mevsim Kanalizasyon adıyla oluşturduğumuz firmamız da en ufak bir tıkanmanın dahi giderilmesi için birçok işlem yaparız. Önemsemeyen bir tavırla sorunlarınıza yaklaşmadan çözümlemek için canla başla çalışan ustalarımızın hem temiz hem de özverili çalışmaları birçok ustanın yapamayacağı pimaş açma işlemlerini bile birkaç saat içerisinde düşündüğünüzden daha hasarsız kırmadan yapabiliyoruz. Sağladığımız hizmet kalitesi en yüksek seviyede olsa da bunu yansıtmadığımız kaçak onarım bedelleri ile tercih etmeniz artık daha kolay.

Pimaş açma işleminin yapılış şeklini artık değiştiriyoruz. Doğrudan elle uygulanan işlemlere son verip cihazların devasa gücü ile duvarı kırıp boruya ulaşmaya gerek kalmadan tıkanıklığı oluşmadığı giderden  gönderilen robotlar içeri de yapılması gereken tüm işlemleri en doğru şekilde yerine getirmektedir. Pimaş tıkanmaları sadece kullandığımız giderleri değil kanalın sağlıklı işleyen yapısını da bozar. Sürekli suyun geçişinin olduğu kanalların kurumasına neden olan bu kesilme kanal borularının da etkilenmesini sağlar. Pimaş açma işlemine duyulan ihtiyacı hemen fark edemiyoruz. Önce tıkanan noktalar da artık maddelerin birikmesi ve artık tamamen bitiş noktasında geldiği anda farkına varıyoruz. Bu süre içerisinde de yaşanan tüm olumsuzluklar boru içerisinde olur. Suyun ve maddelerin birleşmesi ile ortaya çıkacak ağırlık pimaş borularının da çatlamasına neden olur ve yavaş yavaş sızmaya başlayan su hangi giderde tıkanma meydana geldiyse etrafında bulunan duvar, fayans ve dolapların da etkilenmesine neden olur.

Gördüğümüz gibi yaşanan ufak tıkanma zamanla etkisini attırır ve basit bir işlemle çözülecekken daha zorlu bir onarım sürecine neden olur. Eğer bu durumları bilinçli olmadan yaşıyorsak bundan sonra ki pimaş açma işlemlerin de daha dikkatli olmalıyız. Fakat bile bile ertelenen çözümler yerine kendi yaptıklarım daha doğru olur diye onarımı ertelerseniz o zaman uygulanacak kırılma işlemlerinin maddi külfetleri altında gene sıkıntıyı siz çekersiniz. İsteğimiz artık böyle geç kalınmalar ile gittiğimiz her ev de kırılan duvar ve fayanslar görmemek. Bunun için de pimaş açma işlemin de kırmadan tüm pisliği kanala göndermemizi sağlayan robotlar ile mutlaka siz de tanışmalısınız. Eğer bunu istiyorsanız bize bir alo demeniz yeterlidir.  Geride tüm uzmanlığımızla bizim işimiz.