Lavabo Tıkanıklarının Nedenleri
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Lavabo Tıkanıklarının Nedenleri

Ana Sayfa > GENEL > Lavabo Tıkanıklarının Nedenleri

Lavabo Tıkanıklarının Nedenleri

Lavabo Tıkanıklarının Nedenleri ve Ücretleri

Lavabo tıkanıklarının nedenleri arasında belki de sayabileceğimiz en etkili nedenlerden biri dikkatsiz bir şekilde atmış olduğumuz saç kılları olmaktadır. Suyla nasıl olsa gider diye atmış olduğumuz saçlar aslında borunun hasarlı olan bölgelerine takılarak sürekli bir birikmeye durur ve bir top gibi olana kadar da devam eder. Bu oluşumla daha yavaş olan maddelerin geçişi tıkanmaya neden olur. Bir diğer faktör de lavabonun eski olması. Eğer eski bir lavabonuz yoksa ve daha yeni almış olduğunuz bir lavabonuz varsa o zaman tesisatında döşenirken verilen eğimin yeterliliğine bakılmadan dikkatsiz bir şekilde yapıldığını gösterir. Fakat eski yapılı bir lavabonun gider borularının sağlam ve sert olması gerekirken daha yumuşak hatta elinize alıp kıvırdığınız anda kırılabilir bir yapıya sahip olması muhtemel olmaktadır. Bu gibi durumlarda tıkanma için ayrı bir neden oluşturmaktadır. Fakat önemli olan Lavabo tıkanıklarının nedenleri değil ne şekilde giderildiğidir.

Sürekli tıkanan lavabolar da aslında çalışan ustaların çok büyük önemi vardır. Dikkatli bir şekilde borunun daha birçok noktasına zarar verilmeden yapılan işlemlerin en azından sonradan meydana gelecek sorunların önüne geçilmesi açısından önemli olmaktadır. Dikkatsizce yapılan işlemler de ne kadar tıkanıklık sorununu gidermiş olsanız da sonrasında boruda vermiş olduğunuz hasarların daha büyüyerek sadece tıkanma değil aynı zaman da pis suyun banyonuza sızmasına neden olur. Bu nedenle kolay basit fark etmeden her işlemin kaliteli bir şekilde giderilmesi gerekir. Yukarıda saymış olduğumuz Lavabo tıkanıklarının nedenleri en önemli eskiyen tesisatlar olduğu için eskiyen bir yapının üzerine yeni dizaynlar inşa etmeden profesyonel ekipmanlarımız ile hattın değişmesi yada onarımının yapılmasının ardından dış dizaynın yapılmasını sağlamak hem çok masraf yaptığınız banyoların kırılmasına neden olmaz hem de sorunsuz bir şekilde kullanıma devam etmenizi sağlar.

Lavabo tıkanıklarının nedenleri arasında eskimiş lavabo tipleri ve giderler yer almaktadır. Günümüz de yeni çıkan çanak yada birçok şekilde satılan lavabolarda kullanılan özel filtreleme yöntemi ile tıkanıklık gibi durumların oluşmasında daha sorunsuz olmaktadır. Bunun dışında gün boyunca yapılan kişisel bakımlarda yada saç kılları gibi maddelerin boruya yapışma özelliğinden dolayı sürekli atılması bir müddet sonra birikerek atılan diğer maddelerin de geçişlerini keserek tıkanma gibi durumların oluşmasına neden olacaktır. Oluşan bu sorunlarında engellenmesi konusunda artık eski yöntemlerin tercih edilmeyip tamamen teknolojik cihazlar kullanılarak işlemlerin yapılması sağlıklı işlemler ile sorunsuz bir hatta sahip olmanız sağlanmaktadır. Yapılan onarımlardan sonra lavabo tıkanıklıklarının nedenleri konusunda dikkat edilmesi bu sorunlar ile uğraşmamanıza neden olmaktadır.

Lavabo tıkanıklıklarının nedenleri genellikle eskimiş bir hat ve dikkat edilmeden atılan yabancı cisimlerdir. Tabi ki bunlarla da sınırlı değildir. Lavabo döşenirken filtreleme sisteminin kullanılmaması ve eğimin doğru derecede verilmemesinde Lavabo tıkanıklarının nedenleri arasında sayılabilmektedir. Bunun içinde lavabonuz dan değişiklikler yapılmadan öncelikle gider hatlarında bakım yapılması ve sonrasında oluşabilecek bir sorun varsa önceden tespit edilerek giderilmesi açısından önemlidir. Eski yapılı bir binada gider hatlarında kırılma yada çatlak gibi durumlarla çok sık bir şekilde karşılaşıldığı için dikkat etmeden attığımız maddelerin hepsi burada birikerek lavabo tıkanıklığına neden olmaktadır.